30 Հունվարի 2023 12:21
Միլլի Մեջլիսի նախագահ Սահիբա Գաֆարովան Ալժիր կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է՝ Ալժիրի Ազգային Ժողովրդական Ժողովի նախագահ Իբրահիմ Բուգալիի հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Միլլի Մեջլիսի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, Իբրահիմ Բուգալին նշել է իր այցը Ադրբեջան՝ մասնակցելու Չմիավորման շարժման խորհրդարանական ցանցի առաջին համաժողովին, հայտնել է Ալժիրի խորհրդարանի աջակցությունը այս ցանցի շրջանակներում և համագործակցություն զարգացնելու պատրաստակամություն:
Սահիբա Գաֆարովան նշել է, որ սա իր առաջին այցն է Ալժիր՝ որպես Միլլի Մեջլիսի նախագահ, հիշեցրել է, որ հաջորդ տարի կլրանա երկկողմ դիվանագիտական կապերի հաստատման 30 տարին։
Նա հավելել է՝ երկու երկրների միջև հարաբերությունների հետագա զարգացման համար մեծ ներուժի առկայությունը:

Сахиба Гафарова встретилась с председателем Национального народного собрания Алжира
Спикер Милли Меджлиса Сахиба Гафарова в рамках рабочей поездки в Алжир встретилась с председателем Национального народного собрания Алжира Ибрагимом Бугали.
Как сообщили АПА в отделе прессы и связям с общественностью Милли Меджлиса, Ибрагим Бугали отметил свой визит в Азербайджан для участия в первой конференции Парламентской сети Движения неприсоединения, выразил поддержку парламента Алжира в рамках этой Сети и готовность развивать сотрудничество.
Сахиба Гафарова отметила, что это первый ее визит в Алжир в качестве председателя Милли Меджлиса, напомнила, что в следующем году исполнится 30 лет со дня установления двусторонних дипломатических связей.
Она добавила, что существует большой потенциал для дальнейшего развития отношений между двумя странами.