Քննարկվել է՝ բարձրագույն կրթության և գիտության ոլորտում Ադրբեջանի և Վրաստանի համագործակցությունը
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլաևի հանդիպմանը ընդգծվել են՝ բարձրագույն կրթության և գիտության ոլորտում երկու երկրների համագործակցության հեռանկարները։
Ինչպես հայտնում է Сaliber.Az-ը, այս մասին Էմին Ամրուլաևը գրել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում։
«Մայիսի 19-ին Վրաստան կատարած մեր այցի շրջանակներում տեղի ունեցավ հանդիպում՝ այս երկրի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ, որին մասնակցում էին նաև Վրաստանի կրթության և գիտության նախարար Գիորգի Ամիլախվարին, ԱԴԱ համալսարանի ռեկտոր Հաֆիզ Փաշաևը և Վրաստանում Ադրբեջանի դեսպան Ֆաիգ Գուլիևը։
Հանդիպման ընթացքում բարձր է գնահատվել՝ Ադրբեջանում վրացերենով, իսկ Վրաստանում՝ ադրբեջաներենով դասավանդվող դպրոցների գործունեությունը, ընդգծվել են՝ հանրակրթական, բարձրագույն կրթության և գիտության ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները։

Обсуждено сотрудничество между Азербайджаном и Грузией в сфере высшего образования и науки
На встрече министра науки и образования Эмина Амруллаева с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили были подчеркнуты перспективы сотрудничества двух стран в сфере высшего образования и науки.
Об этом Эмин Амруллаев написал в своем Twitter-аккаунте.
«19 мая в рамках нашего визита в Грузию состоялась встреча с премьер-министром этой страны Ираклием Гарибашвили. На ней также приняли участие министр образования и науки Грузии Георгий Амилахвари, ректор Университета АДА Хафиз Пашаев и посол Азербайджана в Грузии Фаиг Гулиев.
В ходе встречи была дана высокая оценка деятельности школ с преподаванием на грузинском языке в Азербайджане и азербайджанском языке в Грузии, подчеркнуты перспективы сотрудничества в сферах общего, высшего образования и науки», - отметил министр науки и образования.
Напомним, что делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым находится с визитом в этой стране по приглашению министра образования и науки Грузии Георгия Амилахвари.