Ադրբեջանն ու Ռուսաստանը Մոսկվայում խորհրդակցություններ են անցկացրել Կասպից ծովի հարցերով
Մայիսի 30-ին Մոսկվայում կայացել են երկկողմ խորհրդակցություններ Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև՝ Կասպից ծովի հարցերի շուրջ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Կասպից ծովում հնգակողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Խորհրդակցությունների շրջանակներում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել նաև դեպի Կասպից ծով ելքի ուղիղ գծերի կառուցման մեթոդաբանության և մերձկասպյան երկրների միջև ոլորտային համագործակցության վերաբերյալ համաձայնագրերի նախագծերի շուրջ, որոնք գտնվում են համաձայնեցման փուլում, ինչպես նաև Կասպյան տարածաշրջանում անվտանգության հարցերի շուրջ:

Азербайджан и Россия провели консультации по вопросам Каспия
В Москве 30 мая состоялись двусторонние консультации между Азербайджаном и Россией по вопросам Каспийского моря.
Об этом Report сообщили в пресс-службе Министерства иностранных дел Азербайджана.
В ходе встречи был обсужден широкий спектр вопросов, касающихся пятистороннего сотрудничества в Каспийском море.
В рамках консультаций также состоялся обмен мнениями о методике строительства прямых линий выхода в Каспийское море и проектах соглашений по вопросам отраслевого сотрудничества, находящихся в стадии согласования между прикаспийскими государствами, а также по вопросам безопасности в Каспийском регионе.