Ադրբեջանի ԶՈւ զորամասում մարտական կրակով մարտավարական վարժանքներ են անցկացվել ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Պաշտպանության նախարարի կողմից հաստատված 2023 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն՝ համազորային զորավարժարանում մարտական կրակով մարտավարական վարժանքներ են անցկացվել թիվ N զորամասի զինծառայողների ներգրավմամբ։
Պաշտպանության նախարարությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ զորավարժությունների պլանի համաձայն՝ քարտեզի վրա հստակեցվել են ստորաբաժանումների գործունեությունը առաջադրանքների կատարման վերաբերյալ, լսվել են հրամանատարների կողմից ընդունված որոշումների մասին զեկույցներ։
Ստորաբաժանումները կատարել են մարտավարական ռոտացիաներ, գործնական կրակոցներ փոքր զենքերից՝ շարժվելով պայմանական հակառակորդի հնարավոր սադրանքների ուղղությամբ։
Զորավարժությունների ընթացքում մոտոհրաձգային ստորաբաժանումները հաջողությամբ կատարել են պայմանական հակառակորդի թիրախների հայտնաբերման և վնասազերծման առաջադրանքները։ Հիմնական ուշադրությունը դարձվել է ստորաբաժանումների մարտունակության հետագա բարձրացմանը։

В воинской части ВС Азербайджана прошли тактические учения с боевой стрельбой
Согласно утвержденному министром обороны плану подготовки на 2023 год, на общевойсковом полигоне прошли тактические учения с боевой стрельбой для Н-ской воинской части.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, в соответствии с планом учений на карте была уточнена деятельность подразделений по выполнению задач, заслушаны доклады о принятых командирами решениях.
Подразделения выполнили тактические ротации, практические стрельбы из стрелкового оружия, продвигаясь в направлении возможных провокаций условного противника.
В ходе учений мотострелковые подразделения успешно выполнили поставленные задачи по обнаружению и обезвреживанию целей условного противника. Основное внимание при проведении учений было уделено дальнейшему повышению боеспособности подразделений, в том числе развитию полевых и практических навыков личного состава.