Ջեյհուն Բայրամովը Հաքան Ֆիդանին հրավիրել է այցելել Ադրբեջան
Հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել՝ ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Թուրքիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նոր նախարար Հաքան Ֆիդանի միջև։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ում Caliber.Az-ին հայտնել են, որ Ջեյհուն Բայրամովը շնորհավորել է Հաքան Ֆիդանին՝ Թուրքիայի արտգործնախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նրան։
Ադրբեջանցի դիվանագետը վստահություն է հայտնել, որ երկրների միջև՝ խոր արմատների, ընդհանուր շահերի և արժեքների վրա հիմնված երկու բազմակողմ և ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված համատեղ ջանքերն ավելի կամրապնդվեն։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ երկու երկրների միջև եղբայրական, բարեկամական և ռազմավարական գործընկերության տարբեր ասպեկտների, տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։

Джейхун Байрамов пригласил Хакана Фидана посетить Азербайджан
Состоялся телефонный разговор между министром иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхуном Байрамовым и новым министром иностранных дел Турецкой Республики Хаканом Фиданом.
Как сообщили Caliber.Az в МИД Азербайджана, Джейхун Байрамов поздравил Хакана Фидана с назначением на пост министра иностранных дел Турции и пожелал ему успехов.
Азербайджанский дипломат выразил уверенность, что совместные усилия по развитию многоплановых и стратегических союзнических отношений между двумя странами, основанных на глубоких корнях, общих интересах и ценностях, будут и далее укрепляться.
Стороны обменялись мнениями по различным аспектам отношений братского, дружественного и стратегического партнерства, региональным проблемам между двумя странами.
Министр Хакан Фидан был приглашен посетить нашу страну.
Новый глава МИД поблагодарил министра Джейхуна Байрамова за поздравления и теплые слова и с радостью принял приглашение посетить нашу страну.