Հիքմեթ Հաջիև. Նախագահ Իլհամ Ալիևի քաղաքականության արդյունքում ազատ Լաչինը թևակոխում է զարգացման նոր փուլ
10 Հունիսի 2023 11:39
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի քաղաքականության արդյունքում ազատ Լաչինը թևակոխում է վերածննդի և զարգացման նոր փուլ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին Twitter-ում գրել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը։
«Նախագահ Իլհամ Ալիևի քաղաքականության արդյունքում ազատ Լաչինը թևակոխում է վերածննդի և զարգացման նոր փուլ՝ Հայաստանի օկուպացիայի տակ 30 տարվա վանդալիզմից հետո։ Լաչինում կիրառվում են քաղաքաշինության և զարգացման ժամանակակից հայեցակարգի բոլոր նոր տարրերը»,- ընդգծել է Հաջիևը։

Хикмет Гаджиев: В результате политики президента Ильхама Алиева свободный Лачин вступает в новый этап развития
ПОЛИТИКА  09 Июня 2023 - 21:54
В результате политики президента Азербайджана Ильхама Алиева свободный Лачин вступает в новый этап возрождения и развития.
Как передает Caliber.Az, об этом написал в Twitter помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации главы государства Хикмет Гаджиев.
«В результате политики президента Ильхама Алиева свободный Лачин вступает в новый этап возрождения и развития после 30 лет вандализма в условиях оккупации Армении. В Лачине применяются все новые элементы современной концепции градостроительства и развития», - подчеркнул Х.Гаджиев.