25 Սեպտեմբերի 2023 13:03
Սեպտեմբերի 24-ին՝ ժամը 17:35-ի սահմաններում, ականի վրա պայթել է ադրբեջանական բանակին պատկանող «Կամազ» մակնիշի մարտական մեքենան:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի դիրքերի մատակարարման ճանապարհին ահաբեկչական նպատակներով նախապես տեղադրված հակատանկային ականի պայթյունի հետևանքով զոհվել են՝ ադրբեջանական բանակի զինծառայողներ Շադմանով Աքրամ Յունիս օղլուն և Սեիդով Թուրալ Իսլամ օղլուն։
«Մեր մեկ այլ զինծառայող՝ Ալիև Էլվին Թալեհ օղլուն, տարբեր աստիճանի վնասվածքներ է ստացել։ Առաջին բուժօգնություն ստանալուց հետո, նրան անմիջապես տարհանել են մոտակա ռազմաբժշկական հաստատություն։ Նրա վիճակը կայուն է, կյանքին վտանգ չի սպառնում», - հայտնել են ՊՆ-ից։

Двое военнослужащих азербайджанской армии стали шехидами
24 сентября около 17:35 на мине подорвался военный автомобиль марки «Камаз», принадлежащий азербайджанской армии.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, в результате разрыва противотанковой мины, установленной заранее в террористических целях на пути снабжения позиций ВС Азербайджана, погибли военнослужащие азербайджанской армии Шадманов Акрам Юнис оглу и Сеидов Турал Ислам оглу.
«Другой наш военнослужащий, Алиев Эльвин Талех оглу, получил ранения различной степени тяжести. После оказания ему первой медицинской помощи он был немедленно эвакуирован в близлежащее военно-медицинское учреждение. Его состояние стабильное, угрозы для жизни нет», - сообщили в Минобороны.