26 Սեպտեմբերի 2023 11:26
«Վենեսուելայի և Ադրբեջանի միջև գոյություն ունեն գործընկերային հարաբերություններ՝ հիմնված երկկողմ և բազմակողմ փոխշահավետ համագործակցության վրա»:
Այս մասին Caliber.Az-ին ասել է՝ ՄԱԿ-ում Վենեսուելայի մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Խոակին Պերես Այեստարանը, ով մասնակցել է՝ «Ապագաղութացում. հանգիստ հեղափոխություն» համաժողովին, որը կազմակերպել էր Ադրբեջանը՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 78-րդ նստաշրջանի բարձր մակարդակի շաբաթվա շրջանակներում:
«Մենք բավարարված ենք երկու երկրների միջև ձեռք բերված ձեռքբերումներից, հատկապես վերջին մի քանի տարիների ընթացքում։ Մեր համագործակցության աշխարհագրությունն ու բովանդակությունը օրեցօր ընդլայնվում են։
Մենք գիտենք, որ կան բազմաթիվ ոլորտներ, որոնցում մենք կշարունակենք ամրապնդել այս հարաբերությունները և գոյություն ունեցող բարեկամությունը»,- ընդգծել է Խոակին Պերես Այեստարանը:

26 Сентября 2023 09:16
«Между Венесуэлой и Азербайджаном существуют партнерские отношения, основанные на двустороннем и многостороннем взаимовыгодном сотрудничестве».
Об этом Report заявил постоянный представитель Венесуэлы при ООН, посол Хоакин Перес Айестаран, принявший участие в конференции «Деколонизация: тихая революция», организованной Азербайджаном в рамках недели высокого уровня 78-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН (ГА ООН).
«Мы очень удовлетворены достижениями, достигнутыми между двумя странами, особенно за последние несколько лет. География и содержание нашего сотрудничества расширяются день ото дня.
Мы знаем, что есть много сфер, в которых мы продолжим укреплять эти отношения и существующую дружбу», - подчеркнул Хоакин Перес Айестаран.