Ադրբեջանական բանակը կրակի չի ենթարկել Հայաստանի զինված ուժերի սննդամթերք տեղափոխող տեխնիկան ԱՀ ՊՆ հայտարարությունը
02 0Հոկտեմբերի 2023 15:49
Տեղեկությունն այն մասին, որ հոկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 14:25-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները, իբր, կրակ են բացել՝ Բասարկեչարի շրջանի Զերքենդ գյուղի ուղղությամբ սննդամթերք տեղափոխող՝ Հայաստանի զինված ուժերի ավտոմոբիլային տեխնիկայի վրա, բացարձակապես սուտ է։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնում են ՊՆ-ից։
«Մենք կտրականապես հերքում ենք Հայաստանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված այս տեղեկությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Азербайджанская армия не обстреливала перевозившую продовольствие технику вооруженных сил Армении Заявление Минобороны АР
02 Октября 2023 15:13
Информация о том, что 2 октября около 14.25 подразделения Азербайджанской армии якобы открыли огонь по автомобильной технике вооруженных сил Армении, перевозившей продовольствие в направлении населенного пункта Зеркенд Басаркечарского района, является абсолютно ложной.
Об этом АПА сообщили в Министерстве обороны.
«Категорически опровергаем эту информацию, распространяемую Министерством обороны Армении», - говорится в сообщении.