Netflix-ը հակաադրբեջանական ֆիլմ է նկարահանում
Արևմտյան առանձին շրջանակներում հակաադրբեջանական հռետորաբանությունը չի մարում: Այս այլանդակ քարոզչությունը դուրս է գալիս բոլոր երևակայելի ու աներևակայելի սահմաններից: Հայկական լոբբիի ազդեցության տակ գտնվող շրջանակները, չհամակերպվելով Հարավային Կովկասում պաշտոնական Բաքվի ստեղծած իրողությունների հետ, անցել են լայնածավալ հարձակման։ Ցավոք, այս հարձակումները ընդգրկում են բոլոր ոլորտները: Տեղական ուժերը, որոնք իրենց ընդդիմադիր են անվանում, միացել են կանխակալ և կեղծավոր գործունեությանը։ Հայտնի է դարձել, որ այս անգամ արևմտյան տարբեր շրջանակներ պատրաստվում են Ադրբեջանի նորագույն պատմության դեմ կողմնակալ ֆիլմ նկարահանել։
Ըստ Report-ին հասած բացառիկ տեղեկատվության՝ գրող Դեյվիդ Գրեյսը, ով ապրում և ստեղծագործում է Մեծ Բրիտանիայում, մշակում է «Հանցագործություն առանց պատժի» միջազգային նախագիծ:
Այս նախագիծը ենթադրում է Ռուսական կայսրության, Խորհրդային Միության և Ռուսաստանի Դաշնության հանցագործությունների ցուցադրություն հետխորհրդային տարածքում ապրող ժողովուրդների դեմ՝ Netflix վիդեո հարթակում։ Առաջին հայացքից այստեղ ոչ մի արտասովոր բան չկա։ Սա սովորական պատմական ֆիլմ է։ Սակայն, մեր տեղեկություններով, ֆիլմը բացասական տեղեկություններ է պարունակում խորհրդային տարիներին Ադրբեջանում իշխանության ղեկին գտնվողների, ինչպես նաև ներկայիս իշխանության մասին:

Netflix снимает антиазербайджанский фильм
В определенных кругах Запада не утихает антиазербайджанская риторика. Эта уродливая пропаганда выходит за все мыслимые и немыслимые рамки. Находящиеся под влиянием армянского лобби круги, не смирившись с реалиями, созданными официальным Баку на Южном Кавказе, перешли в полномасштабное наступление. К большому сожалению, эти нападки охватывают все области. К предвзятой и лицемерной деятельности присоединились местные силы, называющие себя оппозицией. Стало известно, что в этот раз различные западные круги готовятся снять предвзятый в отношении современной истории Азербайджана фильм.
Согласно полученной Report эксклюзивной информации, писатель Дэвид Грейс, живущий и работающий в Великобритании, разрабатывает международный художественный проект «Преступление без наказания».
Данный проект предусматривает показ преступлений Российской империи, Советского Союза и Российской Федерации против народов, проживающих на постсоветском пространстве, на видеоплатформе Netflix. На первый взгляд, здесь нет ничего необычного. Это обычный исторический фильм. Однако, по имеющимся данным, фильм содержит негативную информацию о тех, кто был у власти в Азербайджане в советское время, а также о нынешней власти.
В качестве консультанта проекта был приглашен Джамиль Гасанлы - председатель организации, известной как «Национальный Совет». Оппозиционный функционер, занимающий предвзятую позицию в отношении Азербайджана, безусловно, не может быть объективным. Неужели было слишком сложно найти другого специалиста по той эпохе? Есть множество экспертов и ученых, исследующих те годы истории Азербайджана. Это тоже очередное проявление предвзятого отношения к Азербайджану.