Բաքվում անցկացվում է ադրբեջանա-բրիտանական միջկառավարական հանձնաժողովի վեցերորդ նիստը
Բաքվում մեկնարկել է՝ Ադրբեջանի կառավարության և Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության կառավարության միջև տնտեսական համագործակցության համատեղ հանձնաժողովի 6-րդ նիստը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, հանդիպմանը նախատեսվում է քննարկել երկու երկրների համագործակցությունը՝ գործարար ոլորտում, էներգետիկ անցման, առողջապահության, ենթակառուցվածքների, տեղեկատվական և հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների, կիբերանվտանգության, թվային տնտեսության և այլ ոլորտներում։
Նշենք, որ հանձնաժողովի համանախագահներն են՝ Ադրբեջանի էներգետիկայի նախարար Փարվիզ Շահբազովը և Մեծ Բրիտանիայի արտահանման հարցերով պետնախարար լորդ Մալքոլմ Օֆֆորդը։

В Баку проходит шестое заседание азербайджано-британской межправительственной комиссии
В Баку началось 6-е заседание Совместной комиссии по экономическому сотрудничеству между правительством Азербайджана и правительством Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии.
Как сообщает Trend, на встрече планируется обсудить сотрудничество между двумя странами в деловой сфере, областях энергетического перехода, здравоохранения, инфраструктуры, информационно-коммуникационных технологий, кибербезопасности, цифровой экономики и других сферах.
Отметим, что сопредседателями комиссии являются министр энергетики Азербайджана Парвиз Шахбазов и государственный министр Великобритании по вопросам экспорта лорд Малкольм Оффорд.