Խանքենդի-Բաքու ուլտրամարաթոնի հաղթողները պարգևատրվել են ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ մրցանակները հաղթողներին հանձնել են Ադրբեջանի երիտասարդության և սպորտի նախարար Ֆարիդ Գաիբովը, թեթև աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ջավիդ Գուրբանովը և Ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Ազեր Ալիևը։
Առաջին երեք տեղերը զբաղեցրած վազորդները պարգևատրվել են համապատասխանաբար 8 հազար, 5 հազար և 3 հազար մանաթով։
Նշենք, որ 380 կիլոմետրանոց ուլտրամարաթոնում Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Արտյոմ Ալիևը առաջինն է հատել եզրագիծը։ Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է Յադիգյար Հուսեյնովը, իսկ երրորդը՝ Սեյմուր Շահբազովը։

Награждены победители ультрамарафона Ханкенди–Баку
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, призы победителям вручили министр молодежи и спорта Азербайджана Фарид Гаибов, президент Федерации легкой атлетики Джавид Гурбанов и генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Азер Алиев.
Обладатели первых трех мест были награждены 8 тысячами, 5 тысячами и 3 тысячами манатов соответственно.
Отметим, что представитель Азербайджана Артем Алиев первым пересек финишную черту на 380-километровой дистанции и стал победителем марафона. Ядигяр Гусейнов финишировал вторым, а Сеймур Шахбазов – третьим.