25 Ապրիլի 2024 15:58
Տնտեսական համագործակցության ադրբեջանա-հունգարական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի 10-րդ նիստի արդյուներով արձանագրություն է ստորագրվել։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, փաստաթուղթը ստորագրել են՝ հանձնաժողովի համանախագահ, աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարար Սահիլ Բաբաևը և հանձնաժողովի համանախագահ, Հունգարիայի արտաքին գործերի և արտաքին առևտրի նախարար Պետեր Սիյարտոն։
Ս.Բաբաևն ընդգծել է, որ ադրբեջանա-հունգարական համագործակցությունը ամենաբարձր մակարդակի վրա է. «Մենք դա տեսնում ենք բոլոր ոլորտներում։ Հունգարիան աջակցել է Ադրբեջանին և՛ օկուպացիայի ժամանակ, և՛ մեր երկրի տարածքների ազատագրումից հետո»։
Նա հավելել է, որ Ադրբեջանի և Հունգարիայի միջև համագործակցությունն ընդլայնվում է նաև էներգետիկ ոլորտում։

ЭКОНОМИКА  25 Апреля 2024 - 12:45
По итогам 10-го заседания совместной азербайджано-венгерской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству подписан протокол.
Как сообщает Report, подписи под документом поставили сопредседатель комиссии, министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев и сопредседатель комиссии, министр иностранных дел и внешней торговли Венгрии Петер Сийярто.
С.Бабаев подчеркнул, что азербайджано-венгерское сотрудничество находится на самом высоком уровне: «Мы наблюдаем это во всех сферах. Венгрия поддерживала Азербайджан как в период оккупации, так и после освобождения территорий нашей страны».