Փոխնախարար. Ադրբեջանում ավելացել են սոցիալական վճարները
Ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում Ադրբեջանում սոցիալական վճարները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 11%-ով։
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության փոխնախարար Անար Քերիմովը Միլլի Մեջլիսի տնտեսական քաղաքականության, արդյունաբերության և ձեռներեցության հանձնաժողովի նիստում «2024 թ. Պետական բյուջեի կատարման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ:
Նրա խոսքով, վերջին 5 տարիների ընթացքում նվազագույն աշխատավարձի հարաբերակցությունը հանրապետական միջինին հասել է 66 տոկոսի, իսկ միջին աշխատավարձի հարաբերակցությունը միջին ամսականին` 31 տոկոսի:

Замминистра: В Азербайджане выросли соцвыплаты
В первом квартале этого года соцвыплаты в Азербайджане выросли на 11% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
Как сообщает Report, об этом заявил замминистра труда и социальной защиты Анар Керимов на сегодняшнем заседании комитета Милли Меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству в ходе обсуждения законопроекта О внесении поправок в закон «Об исполнении государственного бюджета на 2024 год».
Кроме того, по его словам, за последние 5 лет отношение минимальной заработной платы к средней по стране достигло 66%, а отношение медианной заработной платы к среднемесячной - 31%.