SOCAR-ը ԱՄԷ-ից մի ընկերության հետ քննարկել է հում նավթի և նավթամթերքի լոգիստիկայի հարցերը
Ադրբեջանի Պետնավթընկերությունը (SOCAR) և ԱՄԷ-ից AD Ports Group-ը քննարկել են համագործակցությունը՝ հում նավթի և նավթամթերքների լոգիստիկայի ոլորտում, ինչպես նաև համատեղ մասնակցությունը ենթակառուցվածքային նախագծերին:
Այս մասին հայտնել են  SOCAR-ից։
Տեղեկատվության համաձայն՝ SOCAR-ի նախագահ Ռովշան Նաջաֆի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է՝ AD Ports Group-ի գործառնական տնօրեն Աբդուլազիզ Զայեդ Ալ-Շամսիի հետ։
Կողմերը նշել են SOCAR-ի և AD Ports Group-ի միջև ռազմավարական գործընկերության կարևորությունը, ինչպես նաև դիտարկել համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունը։

SOCAR обсудила логистику сырой нефти и нефтепродуктов с компанией из ОАЭ ФОТО
Государственная нефтяная компания Азербайджана (SOCAR) и компания AD Ports Group из ОАЭ обсудили сотрудничество в области логистики сырой нефти и нефтепродуктов, а также совместное участие в инфраструктурных проектах.
Об этом Report сообщили в SOCAR.
Согласно информации, делегация SOCAR во главе с президентом Ровшаном Наджафом встретилась с операционным директором компании AD Ports Group Абдулазизом Зайедом Аль-Шамси.
Стороны отметили важность стратегического партнерства между SOCAR и AD Ports Group, а также рассмотрели возможность расширения сотрудничества.