Ռևանշիստական տրամադրությունները գերակշռում են Հայաստանի բանակում և շատ քաղաքական շրջանակներում. ԱԱՀ
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Վուդստոկում (Մեծ Բրիտանիա) Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում կայացած մամուլի ասուլիսում փորձել է արդարացնել իր երկրի կողմից Հայաստանին զենքի մատակարարումը և զրպարտել Ադրբեջանին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է Արևմտյան Ադրբեջանի Համայնքի հայտարարության մեջ։
«Հիշեցնում ենք Մակրոնին, ով փորձեց բացասական լույսի ներքո ներկայացնել Ադրբեջանի կողմից 2020 թվականին իր հողերի 30-ամյա օկուպացիայից ազատագրումը, 44-օրյա Հայրենական պատերազմի շնորհիվ հաղթեց արդարությունը, ապահովվեց միջազգային իրավունքը և ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի բանաձևերի կատարումը։
Նախագահ Մակրոնը, պատմության այս փառավոր էջի վրա ստվեր գցելու փոխարեն, պետք է ընդունի իր երկրի պատասխանատվությունը այն բանի համար, որ Ֆրանսիան երկար տարիներ աջակցել է Հայաստանին և դրանով իսկ խրախուսել նրան շարունակել ադրբեջանական տարածքների օկուպացիան։
Ֆրանսիայի կողմից Հայաստանին զենքի մատակարարումը, որի բանակում և շատ քաղաքական շրջանակներում գերակշռում են ռևանշիստական տրամադրությունները, դրդում է այդ երկրին նորից պատերազմել Ադրբեջանի դեմ և արյուն թափել տարածաշրջանում»,- ասված է Արևմտյան Ադրբեջանի Համայնքի հայտարարության մեջ:

Община: В армии и во многих политических кругах Армении преобладают реваншистские настроения
Президент Франции Эммануэль Макрон на пресс-конференции в рамках саммита Европейского политического сообщества в Вудстоке (Великобритания) попытался оправдать поставки его страной вооружения для Армении и оклеветать Азербайджан.
Как сообщает Caliber.Az, об этом говорится в заявлении Общины Западного Азербайджана. «Напоминаем Макрону, который попытался представить в негативном свете освобождение Азербайджаном своих территорий от 30-летней оккупации в 2020 году, что благодаря 44-дневной Отечественной войне восторжествовала справедливость, было обеспечено международное право и выполнение резолюций Совета безопасности ООН.
Президент Макрон вместо того, чтобы бросать тень на эту славную страницу истории, должен признать ответственность своей страны за то, что Франция на протяжении многих лет поддерживала Армению и тем самым стимулировала ее продолжать оккупацию азербайджанских территорий.
Поставки вооружения Францией для Армении поощряют эту страну, в армии и во многих политических кругах которой преобладают реваншистские настроения, к повторной войне против Азербайджана и пролитию крови в регионе», - заявили в общине.