Միջազգային դրամական փոխանցումների միջոցով «Ազերփոստ» է ստացվել 87 մլն մանաթ
Այս տարվա հունվար-հունիսին «Ազերփոստ» ԲԲԸ-ի փոստային բաժանմունքներ միջազգային դրամական փոխանցումների միջոցով ստացվել է 87 մլն մանաթ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին Asan radio-ի «Թվային երկխոսություն» հաղորդման ժամանակ հայտարարել է՝ Թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարությանն առընթեր «Ազերփոստ» ԲԲԸ-ի օպերատիվ դեպարտամենտի տնօրեն Ասիման Ալիևը։
Նրա խոսքով, հաշվետու ժամանակահատվածում «Ազերփոստից» նմանատիպ համակարգերով արտասահմանյան երկրներ է փոխանցվել 29 մլն մանաթ։
«Անցյալ տարի երկրի մուտքերի մոտավորապես 20%-ը, այսինքն՝ 486 մլն մանաթը, և փոխանցումների մոտ 21%-ը, այսինքն՝ 127 մլն մանաթը, ստացվել է «Ազերփոստից»։ Հասույթի հիմնական մասը (մոտ 340 մլն մանաթ) ստացվել է Ռուսաստանից։ Նրան հաջորդում են Թուրքիան՝ 45 մլն մանաթ, Իրաքը՝ 24 մլն մանաթ, Վրաստանը՝ 13 մլն մանաթ, ԱՄՆ-ը՝ 7 մլն մանաթ։

Через международные денежные переводы в «Азерпочта» поступило 87 млн манатов
За январь-июнь этого года через международные денежные переводы в почтовые отделения ООО «Азерпочта» поступило 87 млн манатов.
Как сообщает Report, об этом в передаче «Цифровой диалог» на Asan radio заявил директор операционного департамента ООО «Азерпочта» при Министерстве цифрового развития и транспорта Асиман Алиев.
По его словам, за отчетный период из «Азерпочты» через аналогичные системы в зарубежные страны переведено 29 млн манатов.
«В прошлом году примерно 20% поступлений по стране, то есть 486 млн манатов, и около 21% переводов, то есть 127 млн манатов, пришлось на долю «Азерпочты». Основная часть поступлений (около 340 млн манатов) была из России. Далее следуют Турция с 45 млн манатов, Ирак с 24 млн манатов, Грузия с 13 млн манатов и США с 7 млн манатов.
По переводам из Азербайджана первое место заняла Турция с 50 млн манатов. В первую пятерку также вошли Грузия с 39 млн манатов, Россия с 19 млн манатов, Украина с 4 млн манатов и Казахстан с 3 млн манатов».