06 Հունիսի 2022 14:04
Ստեղծվել է նոր կայք, որը համաշխարհային հանրությանը ներկայացնելու է հայկական բազմամյա օկուպացիայից ազատագրված Ադրբեջանի տարածքների պատմամշակութային հուշարձանների իրական վիճակը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, heritage.gov.az կայքը պատրաստվել է Ադրբեջանի մշակույթի նախարարությանը կից մշակութային ժառանգության պաշտպանության, զարգացման և վերականգնման պետական ծառայության կողմից։
Կայքի նպատակն է լայնորեն լուսաբանել օկուպացիայի ժամանակ Ադրբեջանի պատմամշակութային ժառանգության նմուշների նկատմամբ Հայաստանի կողմից իրականացված վանդալիզմի, յուրացման և ոչնչացման փաստերը, տեղեկացնել համաշխարհային հանրությանը հայերի կողմից իրականացված անօրինական գործողությունների մասին։

Создан сайт о вандализме Армении против культурного наследия Азербайджана
Создан новый сайт для доведения до мира реального состояния историко-культурных памятников на освобожденных от многолетней армянской оккупации территориях Азербайджана.
Как сообщает Caliber.Az, сайт heritage.gov.az подготовлен Государственной службой по охране, развитию и восстановлению культурного наследия при Министерстве культуры Азербайджана.
Целью создания сайта является широкое освещение фактов вандализма, присвоения и разрушения, совершенных Арменией против образцов культурно-исторического наследия Азербайджана в период оккупации, информирование мировой общественности о совершенных армянами незаконных действиях.