Ադրբեջանն ու Սերբիան ստորագրել են նախագծերի իրականացման ճանապարհային քարտեզ
Փոքր և միջին ձեռնարկատիրության  զարգացման գործակալությունը (KOBİA) և Սերբիայի զարգացման գործակալությունը ստորագրել են՝ փոխըմբռնման հուշագրի շրջանակներում նախագծերի իրականացման ճանապարհային քարտեզ։.
Ինչպես հայտնում է Report-ը՝ ֆինանսների նախարարությանը հղումով, փաստաթուղթը ստորագրել են՝ KOBİA-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Օրխան Մամեդովը և Սերբիայի զարգացման գործակալության միջազգային համագործակցության  հատվածի տնօրեն Նիկոլա Յանկովիչը՝ երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 9-րդ նիստում։
Նշվել է, որ Ադրբեջանում գործում է ինը սերբական ընկերություն, և ադրբեջանական շինարարական ընկերությունները հաջողությամբ իրականացնում են խոշոր մայրուղիների նախագծեր Սերբիայում։
Հանձնաժողովի համանախագահ, ֆինանսների նախարար Սահիլ Բաբաևը ընդգծել է, որ Ադրբեջանը ստեղծել է բարենպաստ պայմաններ բիզնեսի համար։ Նա նշել է Ալյաթ ազատ տնտեսական գոտու ներդրումային ներուժը և Ասիան ու Եվրոպան կապող «Միջին միջանցք» նախագծի շրջանակներում ձևավորվող նոր տրանսպորտային և լոգիստիկ ենթակառուցվածքները։

Азербайджан и Сербия подписали Дорожную карту по реализации проектов
Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и Агентство развития Сербии подписали Дорожную карту по реализации проектов в рамках Меморандума о взаимопонимании.
Как сообщает Report со ссылкой на Министерство финансов, документ был подписан председателем Совета директоров KOBİA Орханом Мамедовым и директором сектора международного сотрудничества Агентства развития Сербии Николой Янковичем на IX заседании Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству между двумя странами.
Отмечалось, что в Азербайджане работают 9 сербских компаний, а азербайджанские строительные фирмы успешно реализуют крупные проекты автомагистралей в Сербии.
Сопредседатель комиссии, министр финансов Сахиль Бабаев подчеркнул, что в Азербайджане созданы благоприятные условия для бизнеса. Он отметил инвестиционный потенциал Алятской свободной экономической зоны и новой транспортно-логистической инфраструктуры, формирующейся в рамках проекта «Средний коридор», соединяющего Азию и Европу.
Министр пригласил сербские компании к активному участию в новых проектах в нашей стране, а азербайджанские компании - развивать сотрудничество в Сербии и на Балканах.