Ջաֆարովը՝ Ադրբեջանում ագրոդրոնների մասսայական արտադրության մեկնարկի մասին
Ադրբեջանում, թուրքական ընկերություններից մեկի հետ համագործակցության շրջանակներում, կսկսվի գյուղատնտեսական անօդաչու թռչող սարքերի մասսայական արտադրությունը։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին Բաքվում ընթացող Գյուղատնտեսական նորարարությունների II ֆորումում հայտարարել է Գյուղատնտեսական նորարարությունների կենտրոնի տնօրեն Անար Ջաֆարովը:
«Այս ընկերությունը հիմնականում զբաղվում է գյուղատնտեսության ոլորտի համար անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությամբ և համաձայնության է եկել Բաքվի ինժեներական համալսարանի հետ արտադրական հարթակ հիմնելու վերաբերյալ», - ասել է նա՝ չբացահայտելով թուրք գործընկերոջ անունը։
Ջաֆարովի խոսքով՝ Ադրբեջանում արտադրված անօդաչու թռչող սարքերը կներառվեն նախարարության նորարարական սարքավորումների ցանկում. «Տեղացի ֆերմերներն այդ անօդաչու թռչող սարքերը գնելիս կկարողանան օգտվել պետական աջակցությունից»։