SOCAR-ի ղեկավարը՝ Վիեննայում OPEC-ի միջազգային սեմինարին
Ադրբեջանի պետական ​​նավթային ընկերության (SOCAR) նախագահ Ռովշան Նաջաֆը մասնակցել է՝ Վիեննայում կայացած Նավթ արտահանող երկրների կազմակերպության (OPEC) 9-րդ միջազգային սեմինարին:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով SOCAR-ին, սեմինարի շրջանակներում Ռ. Նաջաֆը մասնակցել է՝ մի շարք միջոցառումների և անցկացրել երկկողմ հանդիպումներ:
Միջոցառումը համախմբել է՝ աշխարհի առաջատար էներգետիկ ընկերությունների ներկայացուցիչներին և դարձել է նշանակալի հարթակ՝ էներգետիկ ոլորտի արդիական խնդիրները քննարկելու համար։
Բարձր մակարդակի կլոր սեղանի ժամանակ Ռովշան Նաջաֆը նշել է՝ էներգետիկ անցումը յուրաքանչյուր երկրի ազգային պայմաններին և տնտեսական ներուժին համապատասխան իրականացնելու կարևորությունը։ Նա տեղեկատվություն է տրամադրել՝ Ադրբեջանի էներգետիկ ռազմավարության, ինչպես նաև SOCAR-ի կողմից էներգետիկ անվտանգության և կայուն զարգացման համար ձեռնարկված միջոցների վերաբերյալ։