Կայացել է ուզբեկա-ադրբեջանական գործարար համաժողովը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ուզբեկստանի ներդրումների, արդյունաբերության և առևտրի նախարարության, Ադրբեջանի տնտեսության նախարարության և Ադրբեջանի արտահանման ու ներդրումների խթանման գործակալության (AZPROMO) և Ուզբեկստանի օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման գործակալություն համատեղ կազմակերպությամբ Տաշքենդում տեղի է ունեցել՝ ուզբեկա-ադրբեջանական բիզնես ֆորում: Բացի երկու կողմերի պաշտոնատար անձանցից, ֆորումին մասնակցել են՝ շինարարության, արդյունաբերության, գյուղատնտեսության, ավտոմոբիլաշինության, տրանսպորտի և լոգիստիկայի, առողջապահության, զբոսաշրջության և այլ ոլորտներում աշխատող մինչև 300 ձեռնարկատերեր։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի տնտեսության նախարարությունից, ֆորումում ելույթ են ունեցել՝ Ադրբեջանի տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը և Ուզբեկստանի ներդրումների, արդյունաբերության և առևտրի նախարար Լազիզ Կուդրատովը։
Ընդգծվել է մեր երկրների միջև տնտեսական համագործակցության զարգացմանը տրվող հատուկ նշանակությունը։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի պաշտոնական այցը Ուզբեկստան կնպաստի՝ երկկողմ գործընկերությոան ամրապնդմանը։ Նշվել է համատեղ գործարար միջոցառումների կարևոր դերը՝ նոր նախագծերի և համագործակցության ոլորտների բացահայտման, ինչպես նաև նախաձեռնությունների հաջող իրականացման գործում։