ՄԱԿ. Ադրբեջանում COP29-ի անցկացումը մեծ ձեռքբերում է երկրի համար
Ադրբեջանում COP29-ի անցկացումը մեծ ձեռքբերում է երկրի համար և ցույց է տալիս նրա ամուր նվիրվածությունը կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարին:
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է ՄԱԿ-ի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։ Նշվում է, որ ՄԱԿ-ը լայն աջակցություն է ցուցաբերում COP29-ի նախագահությանը:
«ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության հարցերով քարտուղարությունը (UNFCCC) տեխնիկական աջակցություն է տրամադրում COP29-ի նախագահությանը այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են բանակցությունները, գործողությունները (օրինակ, կոնֆերանսների կառավարումը և լոգիստիկան) և շահագրգիռ կողմերի ներգրավվածությունը: Բացի այդ, Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի կողմերը ՄԱԿ-ի այլ կառույցների հետ համատեղ համակարգում են աջակցությունը COP29-ի նախագահության թիմի և այլ կողմերի կարողությունները զարգացնելու համար»,- ասվում է փաստաթղթում: