Արարատ Միրզոյան. «Ադրբեջանի հինգ սկզբունքներում անընդունելի ոչինչ չկա»
«Այս հինգ հայտնի սկզբունքները, որոնք Ադրբեջանի կողմից փոխանցվել են մարտի սկզբին, հրապարակվել են, և մեր հանրությունը և միջազգային հանրությունը տեղեկացված են: Մենք որոշել ենք, որ դրանում մեզ համար անընդունելի ոչինչ չկա»։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, հայկական լրատվամիջոցներին հղումով, այս մասին Ազգային ժողովում հայտարարել է արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Այս անգամ ադրբեջանական կողմի առաջարկներն իրականում կառուցված են այս սկզբունքների վրա։ Իհարկե, կան տարրեր, որոնք մենք վերլուծում ենք և անպայման կարձագանքենք, կլինեն էլեմենտներ, որոնք մեզ համար անընդունելի կլինեն, կամ հակառակը... բնականոն բանակցային գործընթացը կշարունակվի»,- նշել է Միրզոյանը։
Հիշեցնենք, որ «Հայկական ժամանակ» թերթը, որի գլխավոր խմբագիրը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կինն է, հղում անելով կաթողիկոսի, նախկին նախագահների և փորձագիտական հանրության ուշադրության «արժանի աղբյուրին», ներկայացրել է Ադրբեջանի պահանջները Հայաստանին։

Арарат Мирзоян: «В пяти принципах Азербайджана нет ничего неприемлемого»
«Эти пять общеизвестных принципов, переданных Азербайджаном в начале марта, были опубликованы, и наше сообщество и международное сообщество хорошо осведомлены. Мы определили, что в этом нет ничего неприемлемого для нас».
Как передает Caliber.Az, со ссылкой на армянские СМИ, об этом в Национальном собрании заявил министр иностранных дел Арарат Мирзоян.
«В этот раз предложения, выдвинутые азербайджанской стороной, фактически построены на этих принципах. Конечно, там есть элементы, которые мы анализируем и обязательно среагируем, будут элементы, которые для нас будут неприемлемы, или наоборот… нормальный переговорный процесс будет продолжаться», — отметил Мирзоян.
Напомним, что газета «Айкакан жаманак», главным редактором которой является супруга премьер-министра РА Никола Пашиняна, ссылаясь на «достойный источник» к сведению католикоса, экс-президентов и экспертного сообщества, представила требования Азербайджана к Армении.