138 մլն մանաթ կներդրվի Ղարաբաղի արդյունաբերական պարկերում
Աղդամի արդյունաբերական պարկում և «Արազի հովտի տնտեսական գոտի» արդյունաբերական պարկում (Ջաբրայիլ) գրանցված 24 նախագծերում նախատեսվում է մոտ 138 մլն մանաթի ներդրում կատարել:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է էկոնոմիկայի նախարարությանը կից Տնտեսական գոտիների զարգացման գործակալության նախագահի առաջին տեղակալ Ռավայաթ Մուստաֆաևը։
Նրա խոսքով, ներկայումս օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում գտնվող արտադրական պարկերում գրանցված է 18 ռեզիդենտ և 6 ոչ ռեզիդենտ. «Նրանք Աղդամում 117 մլն մանաթ են ներդնում, Ջաբրայիլում՝ 21 մլն մանաթ։ Արդյունքում ակնկալվում է գրեթե 1,3 հազար աշխատատեղերի ստեղծում։ Աղդամի արդյունաբերական պարկում հիմնականում նախատեսվում է արտադրել շինանյութեր, վերամշակել և փաթեթավորել գյուղմթերք, իսկ «Արազի հովտի տնտեսական գոտի» արդյունաբերական պարկում՝ լոգիստիկ կենտրոնի ստեղծում, մաքսային տերմինալի, տեխնիկայի և սարքավորումների վերանորոգման կենտրոնի, մեծածախ և մանրածախ առևտրի պահեստների կառուցում:

138 млн манатов инвестируют в промышленные парки Карабаха
В 24 проекта, зарегистрированных в Агдамском промышленном парке и промпарке «Экономическая зона Аразская долина» (Джебраил), планируется инвестировать около 138 млн манатов.
Как сообщает Report, об этом заявил первый заместитель председателя Агентства развития экономических зон при Министерстве экономики Раваят Мустафаев.
По его словам, в настоящее время в расположенных на освобожденных от оккупации территориях промышленных парках зарегистрированы 18 резидентов и 6 нерезидентов: «Они инвестируют в Агдам 117 млн манатов, а в Джебраил – 21 млн манатов. В результате ожидается создание почти 1,3 тыс. рабочих мест. В Агдамском промпарке в основном планируется производство стройматериалов, переработка и упаковка сельскохозяйственной продукции, а в промпарке «Экономическая зона Аразская долина» – создание логистического центра, строительство таможенного терминала, центра по ремонту техники и оборудования, складов для оптовой и розничной торговли».