26 Մայիսի 2023 10:21
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մոսկվայում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև զգայուն հարցերի լուծումը օգուտ կբերի տարածաշրջանին։
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով ռուսաստանյան լրատվամիջոցներին։
«Ղարաբաղի շուրջ կարգավորման հետ կապված հարցերը կարևոր և զգայուն են։ Եթե մենք հասնենք լուծման, դա օգուտ կբերի ոչ միայն Հայաստանին և Ադրբեջանին, այլև ողջ տարածաշրջանին»,- ասել է Պուտինը։
Ռուսաստանի ղեկավարը կարծում է, որ շատ պետություններ շահագրգռված են այս խնդրի լուծմամբ, և դա կնպաստի հարաբերությունների կարգավորմանը բոլոր վեկտորներով, այդ թվում՝ այս տարածքում ապրող բոլոր մարդկանց անվտանգության ապահովման առումով։

Путин: Решение чувствительных вопросов между Азербайджаном и Арменией пойдет на пользу региону
Президент России Владимир Путин на встрече с премьером Армении Николом Пашиняном в Москве заявил, что решение чувствительных вопросов между Арменией и Азербайджаном пойдет на пользу региону. Об этом сообщает Caliber.Az со ссылкой на российское СМИ.
«Вопросы, связанные с урегулированием вокруг Карабаха, важные, чувствительные. Если добьемся решения, то это пойдет на пользу не только Армении и Азербайджану, но и всему региону», - сказал Путин.
Российский лидер считает, что в этом решении заинтересованы многие государства, и это будет способствовать нормализации отношений по всем векторам, в том числе с точки зрения обеспечения безопасности всех людей, которые проживают на этой территории.