08 Հունիսի 2023 21:32
Արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն այսօր ընդունել է Ադրբեջանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Միխայիլ Բոչարնիկովին՝ Ադրբեջանում նրա դիվանագիտական գործունեության ավարտի կապակցությամբ։
ԱԳՆ-ից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ հանդիպմանը կողմերը գոհունակությամբ նշել են՝ Ադրբեջանի և Ռուսաստանի Դաշնության միջև արդյունավետ համագործակցությունը և դրա զարգացման հեռանկարները։ Ընդգծվել է, որ երկկողմ հարաբերությունները դինամիկ զարգանում են՝ հասնելով դաշնակցային փոխգործակցության մակարդակի։
Ջեյհուն Բայրամովը շնորհակալություն է հայտնել Միխայիլ Բոչարնիկովին՝ ադրբեջանա-ռուսական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար և հաջողություններ մաղթել հետագա աշխատանքում։
Իր հերթին Միխայիլ Բոչարնիկովը շնորհակալություն է հայտնել՝ Ադրբեջանում իր աշխատանքի ընթացքում բարեկամության և համագործակցության համար։

Джейхун Байрамов принял посла России в Азербайджане
Сегодня министр иностранных дел Джейхун Байрамов принял чрезвычайного и полномочного посла России в Азербайджане Михаила Бочарникова в связи с завершением его дипломатической деятельности в нашей стране.
Как сообщили Caliber.Az в МИД, на встрече стороны с удовлетворением отметили плодотворное сотрудничество между Азербайджаном и Российской Федерацией и перспективы его развития. Было подчеркнуто, что двусторонние отношения динамично развиваются, достигая уровня союзнического взаимодействия.
Джейхун Байрамов выразил благодарность Михаилу Бочарникову за вклад в развитие азербайджано-российских отношений, профессиональную деятельность и поддержку эффективного решения возникающих вопросов, пожелал ему успехов в дальнейшей работе.
Михаил Бочарников, в свою очередь, выразил благодарность за дружбу и сотрудничество в период своей деятельности в Азербайджане.