25 Սեպտեմբերի 2023 12:21
Միլլի Մեջլիսում՝ «Վերադարձ Արևմտյան Ադրբեջան. իրավական ասպեկտներ» թեմայով, հանրային լսումներ են անցկացվում, որը կազմակերպել է իրավական քաղաքականության և պետականաշինության խորհրդարանական կոմիտեն։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, միջոցառմանը մտքերի փոխանակում կկատարվի ներկայիս Հայաստանից՝ նրանց նախնիների հայրենիքից ադրբեջանցիների զանգվածային վտարման, Արևմտյան Ադրբեջան վերադառնալու իրավական ասպեկտների, հայերի կողմից կատարված հանցագործությունների իրավական գնահատականի և այլ հարցերի շուրջ։
Լսումներին մասնակցում են՝ Միլլի Մեջլիսի պատգամավորներ, Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքի անդամներ, իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներ, գիտնականներ և իրավաբաններ, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ և փորձագետներ։

В Милли Меджлисе проходят слушания о возвращении в Западный Азербайджан
В Милли Меджлисе (парламент) проходят общественные слушания на тему «Возвращение в Западный Азербайджан: Правовые аспекты», организованные комитетом парламента по правовой политике и государственному строительству.
Как сообщает Trend, на мероприятии состоится обмен мнениями о массовом выселении азербайджанцев из нынешней Армении - родины их предков, правовых аспектах возвращения в Западный Азербайджан, правовой оценке преступлений, совершенных армянами и других вопросах.
В слушании принимают участие депутаты Милли Меджлиса, члены Общины Западного Азербайджана, представители правоохранительных органов, ученые и исследователи-правоведы, представители гражданского общества и эксперты.