Ահա թե ինչպես է ադրբեջանական ռազմաօդային ուժերի Սու-25ՄԼ-ը ոչնչացրել նշված թիրախները ԶՈՐԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
27 Նոյեմբերի 2023 16:34
Պաշտպանության նախարարի կողմից հաստատված 2023 թվականի ուսումնական պլանի համաձայն՝ Ադրբեջանի Ռազմաօդային ուժերի ավիացիոն միջոցները ուսումնական հրաձգություն են իրականացրել։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, նշված երթուղիներով մարտական մանյովրներ կատարելուց հետո, Սու-25ՄԼ ինքնաթիռը հեռահար կրակ է բացել ցամաքային թիրախների վրա՝ թևավոր խելացի ավիացիոն ռումբերով (250 և 500 կգ):
Ռազմական օդաչուների մարտական պատրաստվածությունը բարելավելու նպատակով անցկացվող ուսումնական վարժանքներում՝ նախատեսված թիրախները ոչնչացվել են ճշգրիտ օդային հարվածներով։

Так Су-25ML азербайджанских ВВС уничтожали намеченные цели ВИДЕО УЧЕНИЙ
В соответствии с планом подготовки на 2023 год, утвержденным министром обороны, средства авиации ВВС Азербайджана выполнили учебные стрельбы.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, после выполнения боевых маневров по намеченным маршрутам самолеты типа Су-25ML с дальнего расстояния нанесли удары 250- и 500-килограммовыми крылатыми «умными авиабомбами» по наземным целям.
В учебных стрельбах, проводимых с целью повышения боевой подготовки военных летчиков, намеченные цели были уничтожены точными авиаударами.