16 Ապրիլի 2024 14:50
Ադրբեջանական բանակի ուսումնավարջական կենտրոնում տեղի է ունեցել հանդիպում՝ Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարության մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի դեպարտամենտի պատվիրակության հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայության ղեկավար, գնդապետ Անար Էյվազովը մանրամասն զեկույց է ներկայացրել՝ պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի կողմից հաստատված նախարարության՝ հաղորդակցության ռազմավարության վերաբերյալ։ Նա պատմել է նաև՝ 44-օրյա Հայրենական պատերազմի և դրան հաջորդած ռազմական գործողությունների ընթացքում տեղեկատվական ոլորտում ձեռք բերված հաջողությունների, ապատեղեկատվության դեմ պայքարի միջոցառումների մասին։
Այնուհետև թուրքական պատվիրակությունն ճեպազրույց է ներկայացրել՝ Թուրքիայի զինված ուժերում հաղորդակցության ոլորտում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։ Հանդիպմանը մտքերի փոխանակում է անցկացվել՝ երկու երկրների բանակներում ռազմավարական հաղորդակցության կազմակերպման, ԶԼՄ-ների հետ աշխատանքի վերաբերյալ, քննարկվել են՝ ռազմական տեղեկատվության ոլորտում համագործակցության զարգացման հեռանկարները։

ПОЛИТИКА  16 Апреля 2024 - 11:59
В учебно-тренировочном центре азербайджанской армии состоялась встреча с делегацией департамента по печати и связям с общественностью Министерства национальной обороны Турции.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, глава пресс-службы оборонного ведомства Азербайджана полковник Анар Эйвазов выступил с развернутым докладом о коммуникационной стратегии министерства, утвержденной министром обороны генерал-полковником Закиром Гасановым. Он также рассказал об успехах, достигнутых в области информирования во время 44-дневной Отечественной войны и последующих военных операций, о мерах по борьбе с дезинформацией.
Затем делегация Турции представила брифинг о проделанной работе в сфере коммуникации в Вооруженных силах Турции. На встрече был проведен подробный обмен мнениями об организации стратегической коммуникации в армиях обеих стран, о работе со СМИ, обсуждены перспективы развития сотрудничества в области военной информации.
Делегация Турции ознакомилась с деятельностью пресс-службы, военного издательства, редакции газеты «Азербайджан ордусу», Центра документальных и обучающих фильмов азербайджанской армии.