Ադրբեջանը և Համաշխարհային բանկը քննարկել են «կանաչ էներգիայի» ինտեգրման ֆինանսավորումը
AzərEnerji ԲԲԸ-ն Համաշխարհային բանկի հետ քննարկել է՝ էներգետիկ համակարգում լայնածավալ վերականգնվող էներգիայի աղբյուրների ինտեգրման ֆինանսավորման հարցերը, որոնք իրականացվելու են Ադրբեջանում։
Report-ը կառույցին հղումով հայտնում է, որ քննարկումները տեղի են ունեցել՝ AzərEnerji ԲԲԸ-ի ղեկավար Բաբա Ռզաևի և Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Ռոլանդա Փրայսի գլխավորած պատվիրակության առցանց հանդիպման ժամանակ։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև՝ 500 կՎ հզորությամբ «Նավայի» նոր ենթակայանի, նոր էլեկտրահաղորդման գծերի, գործունեության բնապահպանական և սոցիալական ասպեկտները և այլն։

Азербайджан и Всемирный банк обсудили финансирование интеграции «зеленой энергии»
ОАО AzərEnerji обсудило со Всемирным банком вопросы финансирования интеграции крупномасштабных возобновляемых источников энергии в энергосистему, которая будет реализована в Азербайджане.
Как сообщает Report со ссылкой на структуру, обсуждения прошли в ходе онлайн-встречи главы ОАО AzərEnerji Бабы Рзаева с делегацией во главе с региональным директором Всемирного банка по Южному Кавказу Роландой Прайс.
На встрече также обсуждены вопросы новой подстанции «Наваи» мощностью 500 кВ, новых линий передач, экологические и социальные аспекты деятельности и др.