Պեսկով. Պուտինը Աշխաբադում կմասնակցի Մերձկասպյան երկրների գագաթնաժողովին
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ պետության ղեկավար Վլադիմիր Պուտինը Թուրքմենստանի մայրաքաղաք Աշխաբադում կմասնակցի Մերձկասպյան երկրների գագաթնաժողովին։ Դրան կմասնակցեն Կասպից ծով ելք ունեցող հինգ երկրների՝ Ադրբեջանի, Իրանի, Ղազախստանի, Ռուսաստանի և Թուրքմենստանի կառավարությունների ղեկավարները և բիզնեսի ներկայացուցիչներ, հայտնում է Gazeta.Ru-ն։
«Նախատեսում է», - ասել է Պեսկովը: Նա հավելել է, որ Կրեմլը կտեղեկացնի, եթե գագաթնաժողովի շրջանակներում նախատեսված լինեն երկկողմ հանդիպումներ։
Ավելի վաղ Պուտինը հայտարարել էր, որ Մերձկասպյան երկրներն ակտիվորեն պատրաստվում են Աշխաբադում կայանալիք վեցերորդ գագաթնաժողովին և Մոսկվայում կայանալիք երկրորդ Կասպյան տնտեսական համաժողովին։

Песков: Путин примет участие в саммите Прикаспийских государств в Ашхабаде
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил, что глава государства Владимир Путин примет участие в саммите Прикаспийских государств в столице Туркменистана — Ашхабаде. В нем примут участие главы правительств и представители бизнеса пяти стран, имеющих выход на Каспийское море — Азербайджан, Иран, Казахстан, Россия и Туркменистан, информирует Газета.Ру.
«Планирует», — заявил Песков. Он Песков добавил, что в Кремле сообщат, если на полях саммита будут запланированы какие-либо двусторонние встречи.
Ранее Путин заявил, что Прикаспийские государства активно готовятся к проведению шестого саммита в Ашхабаде и второго Каспийского экономического форума в Москве.