Ադրբեջանը մեծ նշանակություն է տալիս Բրազիլիայի հետ տնտեսական կապերի ամրապնդմանը
Ադրբեջանի տնտեսության առաջին փոխնախարար Էլնուր Ալիևի գլխավորած պատվիրակության Լատինական Ամերիկա կատարած այցի շրջանակներում տեղի է ունեցել՝ Ադրբեջանի և Բրազիլիայի կառավարությունների միջև առևտրի և ներդրումային համագործակցության համատեղ աշխատանքային խմբի առաջին նիստը։
Այս մասին հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով տնտեսության նախարարությանը։
Տեղեկատվության համաձայն, ադրբեջանական պատվիրակությունը Բրազիլիայում հանդիպումներ և միջոցառումներ է անցկացրել, որոնց շրջանակներում քննարկվել են համագործակցության զարգացման հարցեր։
Բրազիլիայի փոխնախագահ, զարգացման, արդյունաբերության, առևտրի և ծառայությունների նախարար Ջերալդո Ալկմինն ընդունել է փոխնախարար Էլնուր Ալիևին։ Հանդիպմանն ընդգծվել է, որ Ադրբեջանը մեծ նշանակություն է տալիս Բրազիլիայի հետ համագործակցության ամրապնդմանը։
Նշվել է, որ Բրազիլիայի հետ ապրանքաշրջանառությունը մեծացնելու լայն հնարավորություններ կան։ 2025 թվականի հունվար-հուլիս ամիսներին երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառությունը կազմել է ավելի քան 230 միլիոն դոլար, ինչը կրկնակի ավելի է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։ Տեղեկատվություն է տրամադրվել երկրում իրականացվող բարեփոխումների  մասին։