Մեծ Բրիտանիան աջակցում է Հարավային Կովկասում խաղաղություն ապահովելու ջանքերին
Միացյալ Թագավորությունը ջերմորեն շնորհավորում է Հայաստանին և Ադրբեջանին՝ խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ավարտի կապակցությամբ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է՝ ԵԱՀԿ-ում Մեծ Բրիտանիայի ներկայացուցիչ Դեյդր Բրաունի հայտարարության մեջ։
«Սա պատմական պահ է, և մենք երկու կողմերին կոչ ենք անում ստորագրել համաձայնագիրը որքան հնարավոր է շուտ: Այս խաղաղության համաձայնագրի ավարտը լավագույն միջոցն է՝ Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հասնելու  և ամբողջ Հարավային Կովկասում անվտանգությունն ու կայունությունը ապահովելու համար: Սա առևտրի և աճի ճանապարհ կբացի ոչ միայն Հայաստանի և Ադրբեջանի, այլ նաև նրանց հարևանների համար։
Հակամարտությանը վերադարձը ողբերգություն կլինի և տարիներով  կերկարաձգի տարածաշրջանում խաղաղության հասնելու առաջընթացը:
Միացյալ Թագավորությունը շարունակում է աջակցել՝ մեր միջազգային գործընկերների հետ համատեղ ձեռնարկվող բոլոր ջանքերին՝ Հարավային Կովկասում ամուր և կայուն խաղաղություն ապահովելու համար»,- նշվում է փաստաթղթում։