ԱՄՆ-ն և Ադրբեջանը ընդլայնում են համագործակցությունը առևտրի և լոգիստիկայի ոլորտում
Պետական ​​մաքսային կոմիտեի և այցով Ադրբեջանում գտնվող  ԱՄՆ Միջին միջանցքի հավաստագրված առևտրային առաքելության ներկայացուցիչները հանդիպում են անցկացրել։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով Պետական ​​կոմիտեին, կողմերը քննարկել են՝ երկու երկրների մաքսային ծառայությունների միջև համագործակցության զարգացման հեռանկարները։
Հանդիպմանը տեղեկատվություն է տրամադրվել՝ Միջին միջանցքի երկայնքով թվային լուծումների հիման վրա մաքսային ընթացակարգերի պարզեցման նախագծի, ինչպես նաև տարածաշրջանի երկրների մաքսային ծառայությունների հետ հաստատված գործարար կապերի մասին՝ միջանցքի գրավչությունը բարձրացնելու նպատակով։
Տեղեկատվության համաձայն, առաքելության նպատակն է՝ ԱՄՆ մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներին ծանոթացնել Միջին միջանցքի երկրներում առևտրի, էներգետիկայի, ենթակառուցվածքների և լոգիստիկայի ոլորտներում առկա հնարավորություններին։