Ֆիզուլիի միջազգային օդանավակայանում առաջին անգամ վիզաները տրվել են ASAN Visa համակարգի միջոցով ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
2022 թվականի օգոստոսի 26-ին Անկարայից (Թուրքիա) դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչների ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Ֆիզուլիի միջազգային օդանավակայանում։ Թուրքիայում, Ռուսաստանում, Իրանում և Ադրբեջանում աշխատող դիվանագետները, օտարերկրյա պետությունների դեսպանները, ռազմական կցորդները և միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները ծանոթացել են օդանավակայանին։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Էլեկտրոնային կառավարման զարգացման կենտրոնում, դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչները Շուշայում մասնակցել են՝ ազատագրված տարածքների վերականգնման և վերակառուցման ոլորտում իրականացվող աշխատանքներին և ծրագրերին, ականազերծման և քաղաքաշինական ներուժի օգտագործմանը հետխորհրդային ժամանակաշրջանում, ինչպես նաև միջազգային համագործակցության ընդհանուր հնարավորություններին նվիրված խորհրդաժողովին։ Համաժողովին մասնակցել են ավելի քան 60 երկրների և 19 միջազգային կազմակերպությունների ավելի քան 100 դիվանագետներ և ռազմական ներկայացուցիչներ:
Այցի շրջանակներում Ադրբեջանի Հանրապետություն մուտքի արտոնագրի պահանջ ունեցող դիվանագետներին՝ առաջին անգամ Ֆիզուլի օդանավակայանում էլեկտրոնային վիզա է ձևակերպվել ASAN Visa համակարգի միջոցով: