«Հրապարակ». Փաշինյանի կուսակցությունում մեծամասնությունը հանդես է գալիս Ղարաբաղից ազատվելու օգտին
Հայաստանում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն ունի մոտ 15-20 պատգամավոր, որոնց համար անընդունելի է «խաղաղության պայմանագիր տարբերակը՝ առանց Ղարաբաղի հարցի»։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին գրում է «Հրապարակ» թերթը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները։
«Այսինքն՝ երկու տասնյակից քիչ մարդ դեմ է այն թեզին, որ Ղարաբաղը պետք է լինի Ադրբեջանի կազմում։ Քաղաքացիական պայմանագրում նրանց անվանում են «ոչ մի թիզ հող» մոտեցման կողմնակիցներ։ Իհարկե, նրանք չեն համարձակվում իրենց կարծիքն արտահայտել՝ հասկանալով, որ Նիկոլ Փաշինյանը արագ կգտնի նրանցից ազատվելու միջոցը, սակայն այս պատգամավորների դիրքորոշումն ակնհայտ է դառնում ներքին քննարկումների ժամանակ։ Բայց կա մի սերտ խումբ, որը հանդես է գալիս Ռուսաստանից և Ղարաբաղից ազատվելու և Թուրքիայի հետ բարիդրացիական հարաբերությունների օգտին: Նրանք ավելի ակտիվ են և չեն թաքցնում իրենց դիրքորոշումը»,–գրում է թերթը։

«Грапарак»: В партии Пашиняна большинство выступает за избавление от Карабаха
В Армении в правящей фракции «Гражданский договор» есть порядка 15-20 депутатов, для которых неприемлем вариант «мирное соглашение – без вопроса Карабаха».
Как передает Caliber.Az, об этом пишет газета «Грапарак» со ссылкой на свои источники.
«То есть, менее двух десятков людей выступают против того тезиса, чтобы Карабах оказался в составе Азербайджана. В «Гражданском договоре» их называют сторонниками подхода «ни пяди земли». Они, конечно, не осмеливаются выражать свое мнение, понимая, что Никол Пашинян быстро найдет способ, чтобы избавиться от них, однако позиция этих депутатов становится очевидной во время внутренних обсуждений. Зато есть сплоченная группа, которая выступает за избавление от России и Карабаха и добрососедские отношения с Турцией. Они более активны и не скрывают свою позицию», - пишет газета.