Խանքենդիի բնակիչների մի խումբը ապահովվել է աշխատանքով ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի ջրային ռեսուրսների պետական գործակալությունը, բնակչության աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության նախարարությունը, Փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հարցերով պետական կոմիտեն և Խանքենդի քաղաքի, Աղդերեի և Խոջալուի շրջաններում ԱՀ նախագահի հատուկ ներկայացուցչությունը քննարկվել են՝ Խանքենդի քաղաք վերադառնալ պատրաստվող մի խումբ բնակիչների աշխատանքի տեղավորման հետ կապված դիմումները։
Ինչպես հայտնում է AZERTAC-ը՝ հղում անելով Ջրային ռեսուրսների գործակալությանը, Խանքենդի քաղաքում՝  նախկին  հարկադիր վերաբնակների զբաղվածության հնարավորություններն ընդլայնելու նպատակով կազմակերպված միջոցառման ժամանակ, նախագահի խորհրդական Էթիբար Մամեդովը հայտարարել է՝ գործակալությանն առընթեր՝ ջրանցքի վարչության  Ղարաբաղի տարածաշրջանային վարչության և Խանքենդի հատվածի ստեղծման մասին։
Անձնակազմի համալրման գործընթացում հատուկ ուշադրություն է դարձվում օկուպացիայից ազատագրված քաղաքների և շրջանների բնակիչներից ստացված հդիմումներին։ Շաբաթ օրը Խանքենդիում կազմակերպված հանդիպմանը քննարկվել են մի խումբ հարկադիր վերաբնակների դիմումները, ովքեր կապահովվեն աշխատանքով՝ իրենց որակավորմանն ու մասնագիտությանը համապատասխան։
Խանքենդի քաղաքի, Ագդերեի և Խոջալուի շրջաններում ԱՀ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Էլչին Յուսուբովը հայտնել է, որ այս քաղաքում առաջին անգամ կազմակերպված միջոցառմանը Խանքենդիի որոշ բնակիչների աշխատանքի տեղավորման հետ կապված հարցերի լուծումը դրական ներդրում կունենա՝ օկուպացիայից ազատագրված ԱՀ տարածքներ Մեծ վերադարձի առաջին պետական ծրագրի իրականացման մեջ:

Группа жителей Ханкенди обеспечена работой ФОТО
Государственное агентство водных ресурсов Азербайджана, Министерство труда и социальной защиты населения, Государственный комитет по делам беженцев и вынужденных переселенцев и Специальное представительство Президента Азербайджанской Республики в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах рассмотрели обращения по вопросам трудоустройства группы жителей, готовящихся к возвращению в город Ханкенди.
Как передает АЗЕРТАДЖ со ссылкой на агентство водных ресурсов, на мероприятии, организованном в городе Ханкенди в целях расширения возможностей трудоустройства бывших вынужденных переселенцев, советник председателя Этибар Мамедов сообщил о создании при агентстве Карабахского регионального управления Водоканала и Ханкендинского участка Водоканала.
В процессе комплектования персонала особое внимание уделяется обращениям, поступающим от жителей городов и районов, освобожденных от оккупации. На организованной в субботу в Ханкенди встрече были рассмотрены обращения группы вынужденных переселенцев, которым будут предоставлены рабочие места в соответствии с их квалификацией и профессией.
Специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Эльчин Юсубов сообщил, что решение вопросов трудоустройства некоторых жителей Ханкенди на мероприятии, впервые организованном в этом городе, внесет позитивный вклад в реализацию I Государственной программы Великого возвращения на освобожденные от оккупации территории Азербайджанской Республики. По его словам, обеспечение занятости людей, возвращающихся на родные земли, является одним из ключевых вопросов и инициатива Государственного агентства водных ресурсов Азербайджана заслуживает одобрения.
На встрече были рассмотрены обращения 10 жителей Ханкенди, в соответствии с квалификацией и профессиональными навыками им были предоставлены рабочие места в Ханкендинском участке Карабахского регионального управления Водоканала.