Հայ նախարարը Ադրբեջանի Ղարաբաղի տարածաշրջանում Երևանի հերթական սադրանքը
Հայաստանի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանն այսօր անօրինական այց է կատարել՝ Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում ժամանակավորապես տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտի։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հայկական լրատվամիջոցներին հղումով, Խանքենդիում հայ նախարարը հանդիպել է ղարաբաղյան անջատողականների առաջնորդի հետ։
Նշենք, որ նախօրեին Հայաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը հայտնել էր, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 22-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել, որտեղ հանդիպումներ կունենա Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։ Ըստ ամենայնի, այս հանդիպման նախօրեին հայկական կողմը հերթական սադրանքի է դիմել՝ նախարար Մկրտչյանին անօրինական այցով Ադրբեջանի Ղարաբաղի մարզ ուղարկելով։ Հարցեր են առաջացնում նաև ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի ղեկավարության գործողությունները, որոնք թույլ են տվել հայ նախարարի անօրինական այցը ադրբեջանական տարածքներ։

Армянский министр в Карабахском регионе Азербайджана
Сегодня министра труда и социальных вопросов Армени Нарек Мкртчян совершил незаконный визит в зону ответственности российского миротворческого контингента, временно дислоцированного в Карабахском регионе Азербайджана.
Как передает Caliber.Az со ссылкой на армянские СМИ, в Ханкенди армянский министр встретился с главарем карабахских сепаратистов.
Отметим, что накануне пресс-служба правительства Армении сообщила о том, что премьер-министр Никол Пашинян 22 мая отправится с рабочим визитом в Брюссель, где проведет встречу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и главой Евросовета Шарлем Мишелем. Видимо, в преддверии этой встречи армянская сторона прибегла к очередной провокации, отправив министр Мкртчяна в незаконный визит в Карабахский регион Азербайджана. Также вызывают вопросы и действия руководства российского миротворческого контингента, разрешившего незаконный визит армянского министра на азербайджанские территории.