06 Հունիսի 2022 17:50
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի դեսպանատան առևտրային հարցերով գլխավոր խորհրդական Յագուբ Սեֆերը՝ ադրբեջանա-թուրքական համագործակցությանը նվիրված Կասպյան էներգետիկ ֆորումի (Caspian Energy Forum) հատուկ նիստում:
Նա նշել է, որ խոսքը գնում է 1 մլրդ ԱՄՆ դոլարի մասին, որոնք կներդրվեն այս ընկերությունների կողմից։ Նա, սակայն, վստահություն է հայտնել, որ ներդրումների ծավալը հետագայում կաճի։
Նրա խոսքով, ակնկալվում է նաև երկու երկրների միջև զբոսաշրջային հոսքի ավելացում. «Այս տարի Ադրբեջանից Թուրքիա է ժամանել 135 հազար մարդ, իսկ հակառակ ուղղությամբ՝ 125 հազար մարդ»։

Ягуб Сефер: 30 турецких компаний инвестируют в Карабах 1 млрд долларов
Как сообщает Report, об этом заявил главный торговый советник посольства Турции Ягуб Сефер на проходящей в Баку специальной сессии Caspian Energy Forum, посвященной азербайджано-турецкому сотрудничеству.
Я.Сефер отметил, что речь идет об инвестициях в размере 1 миллиард долларов США, которые будут вложены этими компаниями. Однако он выразил уверенность в том, что данный объем инвестиций в дальнейшем будет расти.
По его словам, также ожидается рост туристического потока между нашими странами: «В этом году из Азербайджана в Турцию приехали 135 тысяч человек, из Турции в Азербайджан - 125 тысяч».