Բաքուն և Բելգրադը քննարկել են զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության հեռանկարները
Ադրբեջանի Զբոսաշրջության պետական ​​գործակալության (ԶՊԳ) նախագահ Ֆուադ Նագիևը՝ Բելգրադ կատարած այցի ընթացքում հանդիպել է՝ Սերբիայի զբոսաշրջության և երիտասարդության նախարար Հուսեյն Մեմիչի հետ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտնել է  ԶՊԳ -ն։
Հանդիպմանը քննարկվել են՝ զբոսաշրջության ոլորտում երկկողմ համագործակցության հեռանկարները, միջազգային կազմակերպություններում տարվող աշխատանքների ընդլայնման, ինչպես նաև զբոսաշրջային կրթության վերաբերյալ կարևոր տեղեկատվության փոխադարձ փոխանակման հարցեր։
Նագիևը Մեմիչին տեղեկացրել է զբոսաշրջության թեման առաջին անգամ՝ ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխության շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) Կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանի թեմատիկ ծրագրում ներառելու մասին, որը կկայանա նոյեմբերին Ադրբեջանում։
Նագիևը նաև իր գործընկերոջը հրավիրել է մասնակցելու՝ «Զբոսաշրջության ոլորտում կլիմայական գործողությունների բարելավմանն ուղղված բարձր մակարդակի նախարարների առաջին խորհրդակցությանը», որը կանցկացվի «Զբոսաշրջության օրվա» շրջանակներում»,- նշվում է տեղեկատվության մեջ։