Բաքվում ֆորումում քննարկվել է Ադրբեջանի ներդրումը տարածաշրջանային համագործակցության մեջ
Ադրբեջանի  տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբարովը մասնակցել է՝ Ադրբեջանի առաջին միջազգային ներդրումային ֆորումի լիագումար նիստին։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, նախարարը այս մասին գրել է սոցիալական ցանցերի իր էջում։
«Մենք մասնակցել ենք Ադրբեջանի առաջին միջազգային ներդրումային ֆորումի լիագումար նիստին՝ «Ադրբեջանը և դրանից այն կողմ. կապելով տարածաշրջանները, ապագայի կառուցումը» խորագրով պանելային քննարկման շրջանակներում։ Բարձրաստիճան պաշտոնյաների, միջազգային ֆինանսական հաստատությունների ներկայացուցիչների, վերլուծական կենտրոնների, բիզնես առաջնորդների և համաշխարհային ներդրողների հետ միասին քննարկել ենք՝ Ադրբեջանի ներդրումը տարածաշրջանային համագործակցության մեջ և նրա հարմարվողական մոտեցումները ի հայտ եկող տնտեսական մարտահրավերներին։
Տարածաշրջանում փոփոխվող աշխարհաքաղաքական և տնտեսական իրողությունների ֆոնին՝ հատուկ ուշադրություն է դարձվել Ադրբեջանի ռազմավարական դիրքին, նրա տնտեսության դիվերսիֆիկացիային և նորարարության ու վերափոխման նկատմամբ նրա անսասան հանձնառությանը», - գրել է Ջաբարովը։