Ջաբբարովը քննարկել է ՄԱԿԶԾ-ի հետ համագործակցության ոլորտները
Ադրբեջանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը հանդիպում է ունեցել ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցչի պաշտոնակատար Ալեսանդրա Ռոկասալվոյի հետ:
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Նախարարն ընդգծել է, որ մեր երկիրը մեծ նշանակություն է տալիս ՄԱԿ-ի և նրա հաստատությունների հետ համագործակցությանը։ Տեղեկություն է տրամադրվել Ադրբեջանի տնտեսության զարգացման միտումների և ձեռք բերված արդյունքների, Կայուն զարգացման նպատակների (ԿԶՆ) շրջանակներում աշխատանքի և օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերաինտեգրման միջոցառումների մասին։
Ալեսանդրա Ռոկասալվոն գոհունակություն է հայտնել ՄԱԿ-ի և Ադրբեջանի համագործակցության կապակցությամբ, նշել է Կայուն զարգացման նպատակներում և տարբեր ոլորտների զարգացման նախագծերում ներդրումների ներգրավման կարևորությունը, ինչպես նաև ընդգծել է աջակցություն ցուցաբերելու իր պատրաստակամությունը՝ COP29-ի անցկացման կապակցությամբ։