Բաքվից Թուրքիա է ուղևորվել մարդասիրական օգնությամբ ևս 20 բեռնատար ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Բաքվից փետրվարի 6-ի ավերիչ երկրաշարժից տուժած Թուրքիայի շրջաններ է ուղևորվել մարդասիրական օգնությամբ ևս 20 բեռնատար, որոնք հավաքվել էին այս դժվարին պահին եղբայր թուրք ժողովրդին աջակցելու արշավի շրջանակներում։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ հումանիտար բեռով ավտոշարասյան ճանապարհելու արարողությանը մասնակցել է Ադրբեջանում Թուրքիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջահիդ Բաղչին։
Արագ և անխոչընդոտ տեղաշարժ ապահովելու համար դեպի սահման ավտոշարասյունը ուղեկցվելու է ԱՀ ՆԳՆ պետական ճանապարհային ոստիկանության պարեկային մեքենաներով։

Еще 20 грузовых фур с гуманитарной помощью выехали из Баку в Турцию
Из Баку в регионы Турции, пострадавшие от разрушительного землетрясения 6 февраля, выехало еще 20 грузовых фур с гуманитарной помощью, собранной в рамках кампании по поддержке Азербайджаном братского турецкого народа в это тяжелое для него время.
Как сообщает Caliber.Az, в церемонии отправки автоколонны гуманитарной помощи принял участие чрезвычайный и полномочный посол Турции в Азербайджане Джахид Бахчи.
Для обеспечения быстрого и беспрепятственного передвижения автоколонну до границы будут сопровождать патрульные автомобили Государственной дорожной полиции МВД АР.