Բաքվի 12 կետերում էլեկտրական մեքենաների լիցքավորման կայաններ կտեղադրվեն ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ԲԲԸ-ից, «Հանուն կանաչ աշխարհի համերաշխության տարվա» շրջանակներում և COP29 կլիմայական համաժողովի նախօրեին շարունակվում են աշխատանքները՝ մայրաքաղաքում և երկրի մարզերում լիցքավորման կայանների անհրաժեշտ ենթակառուցվածքի ստեղծման ուղղությամբ:
Նոր կետեր կտեղադրվեն Աթաթուրքի զբոսայգում, մետրոյի «Գյանջլիկ» կայարանում, Բաքվի Նարիմանովի շրջանի թիվ 215 ենթակայանի մոտ՝ Աշըգ Մոլա Ջումա փողոցում, Սաբայիլի շրջանում Նիզամիի փողոցում և Սպիտակ քաղաքի բուլվարի շրջանագծի վրա, Sea Breeze-ի 110/35 կՎ ենթակայանում և Sea Breeze բնակելի համալիրի տարածքում, ինչպես նաև Խաթայիի շրջանի «Սպիտակ քաղաք-1» և «Սպիտակ քաղաք-2» ենթակայանների տարածքում, Խազարի շրջանում Գալա- Մարդաքան ճանապարհի վրա, Բաքվի Նասիմիի շրջջանի «Դաղլըգ» ենթակայանում և Նիզամիի շրջանի Կարա Կարաևի փողոցում։

В 12 точках Баку установят зарядные станции для электромобилей ВИДЕО
Как сообщили Caliber.Az в ОАО, в рамках «Года солидарности во имя зеленого мира» и в преддверии климатической конференции COP29, продолжаются работы по созданию необходимая инфраструктура зарядных станций в столице и регионах страны.
Новые пункты будут установлены в парке Ататюрка, на станции метро «Гянджлик», на улице Ашыг Молла Джума, возле подстанции №215 в Наримановском районе Баку, на улице Низами и на круге бульвара Белый город в Сабаильском районе, на подстанции 110/35 кВ Sea Breeze и на территории жилого комплекса Sea Breeze, а также на территории подстанций «Белый город-1» и «Белый город-2» в Хатаинском районе, на дороге Гала-Мардакан в Хазарском районе, на подстанции «Даглыг» в Насиминском и на улице Кара Караева в Низаминском районе Баку.