Դատախազություն. Գյորանբոյում ականի վրա բնակչի պայթելու փաստի առթիվ հետաքննություն է տարվում
Հունվարի 18-ին շրջանի դատախազություն տեղեկություն է ստացվել, որ 1996 թվականին ծնված Վուգար Մամեդովը Գյորանբոյի շրջանի Թափգարագոյունլու գյուղի մերձակայքում պայթել է հակահետևակային ականի վրա:
Գյորանբոյի շրջանի դատախազությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ գերատեսչությունը զննել է դեպքի վայրը, նշանակել դատաբժշկական փորձաքննություն և կատարել այլ դատավարական գործողություններ։
Հետաքննությունը պարզել է, որ Վուգար Մամեդովը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս պայթել է ականի վրա, ինչի հետևանքով նրա ձախ ոտքն անդամահատվել է։

Прокуратура: Ведется следствие по факту подорвавшегося на мине жителя Геранбоя
18 января в районную прокуратуру поступила информация о том, что Вугар Мамедов, 1996 года рождения, подорвался на противопехотной мине недалеко от села Тапгарагоюнлу Геранбойского района.
Как сообщили Report в прокуратуре Геранбойского района, ведомство осмотрела место происшествия, назначила судебно-медицинскую экспертизу и провела другие процессуальные действия.
Следствием установлено, что Вугар Мамедов при выполнении сельскохозяйственных работ подорвался на мине, в результате чего у него была ампутирована левая нога.