Ադրբեջանի Հանրապետության զինվորական դատախազությունը՝ Դաշքեսանում հայկական ականների հայտնաբերման մասին
04 0Հոկտեմբերի 2022 18:21
Հոկտեմբերի 1-2-ը Դաշքեսանի շրջանի տարածքում հայտնաբերվել են հակահետևակային ականներ, որոնք տեղադրվել են հայկական դիվերսիոն խմբի կողմից՝ Հայաստանի զինված ուժերի լայնածավալ սադրանքի ժամանակ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից՝ նշելով, որ սակրավորները նշված տարածքում՝ անվտանգության միջոցների պահպանմամբ հայտնաբերել և վնասազերծել են՝ հայկական դիվերսիոն խմբերի կողմից նշված տարածքում տեղադրված E-001 M տիպի 452 հակահետևակային ականներ:
«Այս ականները տեղադրվել են արդեն Հայրենական պատերազմից հետո։ Ադրբեջանի զինվորական դատախազությունը փաստի առթիվ հետաքննություն է անցկացնում է»,- հայտնել են Գլխավոր դատախազությունից։

Военная прокуратура АР – об обнаружении армянских мин в Дашкесане
На территории Дашкесанского района 1-2 октября были обнаружены противопехотные мины, установленные армянской диверсионной группой в ходе широкомасштабной провокации вооруженных сил Армении.
Об этом Caliber.Az сообщили в пресс-службе Генеральной прокуратуры Азербайджана, отметив, что саперами были обнаружены и обезврежены с соблюдением мер безопасности 452 противопехотные мины типа Э-001 M, установленные армянскими диверсионными группами на указанной территории.
«Эти мины были установлены уже после Отечественной войны. Военная прокуратура Азербайджана ведет разбирательство по факту», - заявили в Генпрокуратуре.