«Azercosmos»-ը ծառայություններ է մատուցում հաճախորդներին աշխարհի 42 երկրներում ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
2023 թվականի հունվար-ապրիլին Ադրբեջանի Հանրապետության տիեզերական գործակալությունը՝ («Azercosmos») արբանյակային հեռահաղորդակցության ծառայություններ է արտահանել 42 երկիր՝ 6,2 մլն դոլարի չափով։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ: այս մասին ասված է Տնտեսական բարեփոխումների և հաղորդակցությունների վերլուծության կենտրոնի «Export Review»-ի մայիսյան համարում։
«Azercosmos»-ի ծառայությունների արտահանումից ստացված եկամուտը կազմել է նրա ընդհանուր եկամտի 77 տոկոսը։ Իսկ 2023 թվականի ապրիլին «Azercosmos»-ը ծառայություններ է արտահանել 41 երկիր՝ 1,6 մլն դոլարի չափով։
2023 թվականի հունվար-ապրիլին արբանյակային կապի ծառայությունների արտահանման առաջատար հնգյակում ներառվել են Մեծ Բրիտանիան՝ 1,7 միլիոն դոլար, Լյուքսեմբուրգը՝ 1,4 միլիոն դոլար, ԱՄԷ՝ 595,9 հազար դոլար, Գերմանիան՝ 339,8 հազար դոլար և Պակիստանը՝ 291,3 հազար դոլար:

«Азеркосмос» оказывает услуги клиентам в 42 страны мира
В январе-апреле 2023 года космическим агентством Азербайджанской Республики («Азеркосмос») в 42 страны мира были экспортированы спутниковые телекоммуникационные услуги на сумму 6,2 миллиона долларов США.
Доходы «Азеркосмоса» от экспорта услуг составили 77 процентов его общих доходов. А в апреле 2023 года «Азеркосмос» экспортировал услуги в 41 страну мира на сумму 1,6 миллиона долларов США.
В пятерку лидеров экспорта услуг спутниковой связи за январь-апрель 2023 года вошли Великобритания с 1,7 млн долларов США, Люксембург с 1,4 млн долларов США, ОАЭ с 595,9 тыс. долларов США, Германия с 339,8 тыс. долларов США и Пакистан с 291,3 тыс. долларов США.