Թեհրանը կունենա՞ միջուկային մահակ Հուսեյնովն ու Էյդելմանը պատասխանում են Սանան Ռզաևին
YouTube-ի Caliber.Az ալիքի տեսանախագծի հաղորդավար, լրագրող Սանան Ռզաևի հերթական հյուրերը՝ իսրայելցի քաղաքական ստրատեգ և պատմաբան Դեյվիդ Էյդելմանը և ադրբեջանցի պատմաբան, Կովկասի պատմության կենտրոնի տնօրեն Ռիզվան Հուսեյնովն էին։
Հեռարձակման ընթացքում Ս.Ռզաևը և նրա հյուրերը քննարկել են մի շարք հարցեր, մասնավորապես՝ Իսրայելի նախագահի Բաքու կատարելիք այցը և այդ կապակցությամբ Իրանի հնարավոր սադրանքները իրանա-ադրբեջանական սահմանին։
Քննարկվել են նաև՝ Հարավային Ադրբեջանի անկախության շարժմանը միջազգային աջակցություն ցուցաբերելու և իրանական միջուկային ծրագրի վերաբերյալ Իսրայելի տեսակետի հարցը։

Появится ли у Тегерана ядерная дубинка? Гусейнов и Эйдельман отвечают Санану Рзаеву
Очередными гостями ведущего видеопроекта на YouTube-канале Caliber.Az, журналиста Санана Рзаева стали израильский политтехнолог и историк Давид Эйдельман и азербайджанский историк, директор Центра истории Кавказа Ризван Гусейнов.
В ходе передачи С. Рзаев и его гости обсудили ряд вопросов, в частности, предстоящий визит президента Израиля в Баку и возможные в связи с этим провокации Ирана на ирано-азербайджанской границе.
Также были обсуждены поднятый в Кнессете вопрос обеспечения международной поддержки движения за независимость Южного Азербайджана и взгляд Израиля на иранскую ядерную программу.