«Խանքենդիի վրա Ադրբեջանի դրոշի ծածանումը հաշված օրերի հարց է» Սանան Ռզաևը զրուցում է Էլմար Մամեդյարովի հետ
28 Սեպտեմբերի 2023 18:20
Caliber.Az-ի YouTube-ի ալիքի տեսանախագծի հաղորդավար, լրագրող Սանան Ռզաևի հերթական հյուրն է Ադրբեջանի նախկին արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը:
Հաղորդման ընթացքում Սանան Ռզաևը հյուրի հետ քննարկել են Ադրբեջանի ղարաբաղյան շրջանի վերջին իրադարձությունները, Հայաստանի և Թուրքիայի արտգործնախարարների հեռախոսազրույցը, ամերիկյան պատվիրակության այցը տարածաշրջան, Միացյալ Նահանգների և Ֆրանսիայի քաղաքականությունը Հարավային Կովկասում, խաղաղության պայմանագրի ստորագրման հեռանկարը:

«Азербайджанский флаг над Ханкенди – вопрос считанных дней» Санан Рзаев беседует с Эльмаром Мамедъяровым
28 Сентября 2023 16:32
Очередным гостем ведущего видеопроекта на YouTube-канале Caliber.Az, журналиста Санана Рзаева стал бывший министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров.
В ходе передачи С. Рзаев и его гость обсудили последние события в Карабахском регионе Азербайджана, телефонный разговор глав МИД Армении и Турции, визит в регион американской делегации, политику США и Франции на Южном Кавказе, перспективу подписания мирного договора.